Tips

Tansiyonunuzu kontrol etmeniz için ipuçları


3 Year Guarantee

Derin bir nefes alın ve gevşeyin

Hipertansiyon ile stres sıklığı ve uykusuzluk arasında kanıtlanmış bir ilişki mevcuttur. Yoga ya da gün içinde düzenli olarak kestirmek gibi yöntemleri deneyerek stresinizi azaltmaya ve tansiyonunuzu iyileştirmeye yardımcı olun.
3 Year Guarantee

Düzenli egzersiz yaparak nabzınızı yükseltin

Daha aktif bir yaşam sürerek ve düzenli egzersiz yaparak (günde 30 dakikayı hedefleyin) tansiyonunuzu düşürebilir ve sağlıklı bir kiloda kalmayı kolaylaştırabilirsiniz. Nabzınızı yükselten herhangi bir egzersiz yardımcı olacaktır; asansör yerine merdiven kullanın, bir sonraki durağa kadar yürüyün ya da yüzmeye veya koşuya gidin.
3 Year Guarantee

Yediklerinize birkaç sağlıklı ekleme yapın

Yediklerinizde birkaç küçük değişiklik yapmak kan basıncınızı düşürmeye yardımcı olabilir. Araştırmalar tuzun tansiyonu yükseltebileceğini göstermektedir, bu yüzden tuz alımınızı azaltmaya çalışın, tuz yerine farklı baharatlarla yemeğinizi lezzetlendirmeyi deneyebilirsiniz. Ayrıca sarımsak, ay çekirdeği, muz ve Omega-3’ten zengin balıklar gibi yüksek tansiyon üzerinde olumlu etkisi olduğu kanıtlanmış besinleri daha fazla tüketmeye çalışın.
3 Year Guarantee

Kendinizi zaman zaman ödüllendirin

Tansiyonunuzu düşürmeye çalışırken, ölçülü olmak şartıyla, ufak kaçamaklar yapabilirsiniz. Üstelik küçük bir miktar bitter çikolatanın yüksek tansiyonu düşürmeye yardımcı bile olduğu kanıtlanmıştır.
KazBraun ExactFit, Kaz Europe Sàrl şirketinin tescilli bir ticari markasıdır. Bu ürünler Kaz Europe Sàrl tarafından 'Braun' ticari markası lisansı altında üretilir.
'Braun', Braun GmbH, Kronberg, Almanya şirketinin tescilli bir ticari markasıdır. ©2019 , Kaz Europe Sàrl